Вітаємо Вас у SKYDENT!

Невідкладна стоматологічна допомога

Neotlog_1_skydent2

У цьому розділі ви можете ознайомитися з можливими пошкодженнями зубів та їх симптомами, які, на жаль, трапляються. А також можливі варіанти усунення стоматологічних ушкоджень різної складності.

Часто травматичні пошкодження зубів бувають незначними і тому залишаються непоміченими. Насправді будь-яке пошкодження зубів є патологією і вимагає негайного медичного втручання. Стоматологи SKYDENT рекомендують не відкладати візит до лікаря: своєчасне лікування попередить розвиток багатьох серйозних захворювань, які нерідко призводять до втрати зубів. У віці трьох-п’яти років травма зубів зустрічається у 30% дітей. До закінчення школи кожен третій хлопчик і кожна четверта дівчинка мають пошкодження зубів. Приблизно 90% травм становлять відколи зубів, а частину, що залишилася, – переломи коронок з пошкодженням або без пошкодження пульпи, забиття або вивихи зубів. На першому місці по частоті пошкоджень стоїть центральний різець верхньої щелепи, потім бічний, а за ними – центральний та бічний різці нижньої щелепи.

Перелом у межах емалі

Neotlog_1_skydent3
Невідкладна допомога: шліфування гострих країв та визначення життєздатності пульпи (внутрішня тканина зуба). Косметичне відновлення коронки зуба проводять через три-чотири тижні. За цей період точно визначається стан пульпи зуба, що дозволяє остаточно вирішити питання характер втручання.

 

Ушиб

(характеризується пошкодженням зуба та фіксуючого апарату без зміщення його положення в альвеолі, що призводить до збільшення рухливості.)
Neotlog_1_skydent4

Пацієнт скаржиться на хворобливі відчуття в області забиття зуба, що виникають при кусанні. У перші дні реакцію пульпи на подразники знижено, але потім нормалізується.
Невідкладна допомога: виведення зуба з оклюзії (дисфункція зубів верхньої та нижньої щелеп), контроль життєздатності пульпи протягом року. При некрозі пульпи канал препарують (інструментальна обробка кореневих каналів) та пломбують.

 

Неповний вивих

Neotlog_1_skydent
(Зуб злегка зміщується зі свого положення в лунці, що призводить до збільшення рухливості зуба, кровоточивості ясен, виникнення хворобливих відчуттів при кусанні.)
Невідкладна допомога: рентгенологічний контроль для унеможливлення перелому кореня. Важливо визначити життєздатність пульпи. Шинування не обов’язково, але в деяких випадках необхідне. Так як у 50% випадків неповний вивих супроводжується некрозом пульпи, її станом необхідно спостерігати протягом шести місяців.

 

Повний вивих

(супроводжується повним випаданням зуба з альвеоли або значним зміщенням кореня.)Neotlog_1_skydent5

Невідкладна допомога: при зміщенні зубів роблять репозицію та шинування. зуб виводять із прикусу. Обов’язково перевіряють реакцію зуба струм, холод. і призначають контрольне обстеження через три-чотири дні. Такі дії показані лише за відсутності крововиливу в пульпі (при крововиливі коронка зуба стає рожевою). Якщо виявлено некроз пульпи, необхідні трепанація і видалення мертвої пульпи. Лікування каналу проводять після припинення ознак запалення.
При репозиції (зміщенні) зубів, які залишалися зміщеними тривалий час і навколо яких утворилися потік крові, не слід застосовувати значне зусилля. Важливо визначити стан життєздатності пульпи, а за необхідності некротизовану пульпу видалити. Після стихання процесу відновлюють нормальне становище зубів.

При випаданні зуба потрібна реплантація зуба. зуб, Що Випав, промивають в ізотонічному розчині кухонної солі (при цьому не можна шкребти поверхню зуба). Потім його препарують, проводять механічну обробку, пломбують канал і реплантують: або закупорюють канал гуттаперчей (смолою), або роблять закупорку каналу гідроксидом кальцію (якщо зуб знаходився поза ротовою порожниною 48 годин). Через 10-12 днів, коли запалення проходить, канал пломбують.

Якщо після травми минуло понад дві години, реплантацію проводять після видалення пульпи, а через два тижні обробляють канал і пломбують гідроксидом кальцію до його зміцнення. В обов’язковому порядку зуби фіксують (шинують). Наявність композитів та сучасних адгезивних систем дозволяють зробити це на високому рівні. Вививлені зуби фіксують на 10-12 днів.

Зуби, реплантовані (поставлені на своє місце) протягом перших 48 годин після вивиху, після проведеного ендодонтичного лікування не завдають незручностей протягом десяти років. Пам’ятайте: якщо після травми «вибитий» зуб неможливо самостійно встановити на місце, необхідно терміново звернутися до лікаря. Для “транспортування” використовуйте молоко або тримайте зуб за щокою!

Перелом коронки в межах дентину

Neotlog_1_skydent6
Невідкладна допомога: для запобігання проникненню інфекції дентинними канальцями до пульпи сколу покривають іономерним цементом. Якщо пульпа життєздатна і відсутні болючі відчуття, проводять реставрацію композитом. Протягом шести місяців потрібний контроль стану пульпи.

 

 

Перелом коронки з оголенням пульпи

Neotlog_1_skydent7
Невідкладна допомога: попередньо виконавши знеболювання, роблять очищення оголеної пульпи ватною кулькою, просоченим ізотонічним розчином кухонної солі або анестетиком, висушують ватним валиком. Голий дентин і пульпу покривають матеріалом, що твердіє (пряме покриття) з гідроксидом кальцію і пломбують.
Пульпотомія (ампутація пульпи) показана при пізньому зверненні по допомогу. Після анестезії порожнину розкривають та видаляють коронкову частину пульпи. Якщо виражені ознаки запалення відсутні, можна часткове видалення коронкової пульпи. Місце ампутації пульпи ретельно очищають ізотоничним розчином і висушують сухими ватяними кульками, а після зупинки кровотечі накладають препарати гідроксиду кальцію. Потім порожнину дезінфікують, покривають в’язкою речовиною (адгезивом) та пломбують.

 

Перелом кореня

Neotlog_1_skydent8
Невідкладна допомога: для визначення глибини відламу пальпують область проекції кореня та роблять рентгенограму. Для лікування важливо визначити, чи є перелом кореня “сполученим” або “не сполученим” з порожниною рота.
При переломі і життєздатній пульпі, що не повідомляється, можна домогтися зрощення кореня без видалення пульпи. Для цього виробляють репозицію зуба (установка вивихнутого зуба у вихідне положення) та іммобілізацію (шинування). Тривалість шинування – від кількох тижнів до двох-трьох місяців. У цьому необхідно контролювати стан пульпи. При виникненні болючих відчуттів, що вказують на некроз пульпи, роблять препарування кореневого каналу і видаляють запалені тканини.
Якщо перелом кореня повідомляється з ротовою порожниною, відбувається зміщення зуба і некроз пульпи, в коронковій частині кореневого каналу проводять ендодонтичне лікування (лікування кореня). Справа в тому, що у верхньому фрагменті пульпа залишається життєздатною.
Пломбування коронкової частини сегменту смолою проводять, якщо на рентгенограмі немає ознак деструкції кісткової тканини, відстань між фрагментами мінімальна, пульпа кореневого сегмента збережена. При запаленні пульпи пломбування проводять гідроксидом кальцію, а через шість місяців – два роки, якщо настало зрощення фрагментів, гідроксид кальцію замінюють на смологічну смолу.
Досвідчені лікарі SKYDENT готові вирішити будь-яку проблему та надати невідкладну допомогу, але нагадують: чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим швидше та ефективніше буде лікування.
У нашій клініці використовуються фотополімерні матеріали лише відомих світових виробників, таких як: 3М, Dentsplay, GC, Voco, Kerr. Це матеріали останнього покоління, які дозволяють лікарю досягти високих естетичних результатів. Дані матеріали разом із професіоналізмом лікаря є запорукою успішного лікування. Окрім традиційних методик лікування пульпіту та періодонтиту, до Ваших послуг пропонується унікальний метод вирішення ендодонтичних проблем – депофорез, що дозволяє провести лікування проблемних, у тому числі безнадійних зубів.