Вітаємо Вас у SKYDENT!

Робота з мікроскопом у клініці SKYDENT

НАВІЩО СТОМАТОЛОГУ МІКРОСКОП? ПРО ЛІКУВАННЯ ЗУБІВ З МІКРОСКОПОМ…

Сьогодні, під час стрімкого технологічного прогресу, сучасну стоматологічну клініку SKYDENT вже неможливо уявити без застосування стоматологічного мікроскопа.

Але ви запитаєте: “Він взагалі потрібний для лікування чи без нього можна обійтися? Адже більшість клінік у Вінниці лікують зуби без допомоги мікроскопа?

Зробимо просте порівняння малюнка 1 та 2:
Рис.1 Зубний наліт зі збільшенням 10 тисяч разів під мікроскопом Рис.2 Те, що можна побачити при простому огляді ротової порожнини
Різниця, як ви бачите, дуже відчувається.

Показання

Дентальний мікроскоп у клініці SKYDENT спрощує діагностику захворювань зубів та ясен, допомагає при проведенні хірургічних операцій, а також при пародонтологічному, ортопедичному та терапевтичному лікуванні.
Але в деяких випадках його використання не просто рекомендоване, а потрібне.

Йдеться про лікування зубних каналів (ендодонтичної терапії), а саме при:
– первинне лікування зубів зі складною будовою каналів (вузькі, нерівні канали);
– вилучення старих пломб та встановлення нових;
– Видалення з каналу уламків інструменту, залишеного там після неякісного лікування.

Особливості лікування

При традиційному лікуванні зубів стоматолог «орудує» лише дзеркалом і бачить лише те, що у ньому відображається. За фактом лікування каналів проводиться навпомацки, оскільки огляд обмежується дзеркалом, картина виходить неповною.

А дентальний мікроскоп з функцією двадцяти або тридцятикратного збільшення дозволяє стоматологам SKYDENT працювати повноцінно, відкриваючи погляду всі важкодоступні ділянки.

В інших клініках на прийомі у стоматолога пацієнт сидить у кріслі, а лікар перебуває збоку від нього. Використання мікроскопа має на увазі, що хворий приймає лежаче положення, а лікар сидить за його головою або праворуч від пацієнта на одному з ним рівні. Мікроскоп розміщується на відстані 20-25 сантиметрів від пацієнта. Вбудована камера передає зображення на монітор.
У середньому тривалість лікування каналів під мікроскопом триває від півтори до двох годин.

За допомогою стоматологічного мікроскопа можна:
1. Діагностувати карієс на ранніх стадіях.
Прилад дає побачити навіть найнезначніші за площею та глибиною поразки (у тому числі й у важкодоступних зонах фісур – природних заглиблень у зубах), позбавляючи необхідності рентгенівського обстеження та виключаючи опромінення. Виявивши їх вчасно, можна вилікувати карієс без використання бормашини. Такий метод діагностики особливо кращий у дитячій стоматології.

2. Зберегти живі тканини зуба. Працюючи з одним лише дзеркалом, стоматолог видаляє велику кількість тканин зуба, торкаючись і абсолютно здорових ділянок. Маючи повну картину, лікар зможе висікти тільки інфіковані тканини, залишивши здорові.

3. Якісно запломбувати канали. У середньому ширина каналу становить 0,5-1 мм. Звичайно, лікарю складно переглянути весь канал і переконатися, що при пломбуванні він повністю був заповнений пломбувальним матеріалом. При збільшенні стоматолог може контролювати процес пломбування, виключаючи можливість появи порожнин.

4. Делікатно розпломбувати канал, не зачіпаючи здорові тканини.

5. Витягти фрагменти нервів під старою пломбою. При неякісному лікуванні кореневих каналів у них можуть залишатися нервові закінчення, що провокують біль. З мікроскопом ці фрагменти можна виявити та делікатно витягти.

6. Видалити стоматологічний інструмент, що залишився в зубному каналі. З мікроскопом це можна зробити дбайливо, не пошкодивши здорові тканини.

7. Запобігти лікарським помилкам. Поломка інструменту в каналі, проколювання кореня зуба – такі ускладнення нерідко відбуваються при лікуванні кореневих каналів (особливо тих, що мають неправильну анатомічну форму). З мікроскопом такі випадки травматизму можна попередити.

У цій статті ми повідомили вам про роботу стоматологів з мікроскопом, тому ви можете бути впевнені у якісному та безпечному лікуванні у клініці SKYDENT.