Вітаємо Вас у SKYDENT!

Зняття зубних відкладень

Проблеми із зубами або з ротовою порожниною зустрічаються практично у кожного. Мало хто може похвалитися міцними, білими зубами, які не знайомі з інструментами стоматологів. Причиною зростання зубних хвороб стає надмірне вживання солодкого, починаючи з дитячих років, пристрасть до газованих напоїв, звички перекушувати на ходу висококалорійними продуктами тощо. Далі в цій статті ви можете дізнатися більше про процедури видалення зубного каменю. У цій статті описані методи, що практикуються стоматологами SKYDENT.

Надясенні та підясенні зубні відкладення.

Велика кількість людей, які помилково вважають зубний камінь розвитком будь-яких захворювань виключно порожнини рота. А деяким властиво думати, що це всього лише дефект, що порушує естетику. Якщо зуби і ясна не турбують, отже, немає потреби щось лікувати. Тим часом, зубний камінь є певною небезпекою для зубів і ясен, безпосередньо, на самому початку своєї освіти. І не тільки для ротової порожнини, а й здоров’я людини в цілому.
Як утворюється зубний камінь і чи потрібно його видаляти?
Відкладення барвників чаю і кави, являють собою живильне середовище для мікроорганізмів, тому їх слід розглядати як бактеріальні. Вони також погіршують естетичний вигляд зубів. Причиною утворення зубного каменю як у дорослих, так і у дітей є неправильна гігієна або нездорове середовище в порожнині рота. Подрібнені залишки їжі, взаємодіючи зі слиною та бактеріями, утворюють наліт на поверхні зубів. Він легко видаляється зубними щітками, якщо проводити цю процедуру вчасно. А коли хімічний склад слини порушений і чищення зубів відбувається нерегулярно, звичайний жовтий наліт на зубах твердне і перетворюється на мінералізовані відкладення – зубний камінь.
Видалити ці відкладення стає можливим лише за допомогою спеціальних апаратів для зняття зубного каменю. Щоб забезпечити необхідний гігієнічний стан ротової порожнини, створюючи пацієнту умови для необхідного чищення зубів, лікарю потрібно видалити камінь та інші відкладення на зубних поверхнях.
Залежно від розташування, щодо ясен, виділяють надясенні та підясенні відкладення.
snyate_zyb_otloz_skydent3
Надясенні відкладення можна виявити самому, при огляді ротової порожнини – це виглядає як жовта або коричнева консистенція, що нагадує глину. Вона видаляється за допомогою спеціального інструменту. Такий камінь утворюється в основному в області активного слиновиділення.
Підясенний зубний камінь – твердої основи, темно-коричневого або зеленувато-чорного кольору. Виявляють його за допомогою зонда або при рецесії ясен. Формування цього каменю можливе незалежно від функціонування слинних залоз на будь-якому зубі.
Слід зазначити, що 95% складу нальоту – мікроби, що утворюють кислоту у процесі своєї життєдіяльності. Через зубний камінь вона не може бути нейтралізована через присутність лужного середовища в ротовій порожнині. Як результат – емаль повільно руйнується, утворюючи сприятливе середовище, що сприяє виникненню карієсу. Страждають від зубного каменю та ясна: розташований між яснами та зубом камінь, обростає новим нальотом, який проникає в саму ясна, викликаючи запалення. Так у роті з’являється неприємний запах, що починає свій розвиток гінгівіт, який поступово переростає в пародонтит.
Зубний камінь видаляється в умовах стоматологічної клініки SKYDENT за допомогою спеціального ультразвукового апарату та методу Airflow. Раніше процедура чищення зубного каменю проводилася механічно за допомогою спеціальних гачків. Даний метод не виправдав себе, викликаючи, по-перше – біль, а по-друге, процедура виявлялася неефективною і могла пошкодити зуби і ясна. Це викликало низку проблем при лікуванні та профілактиці пародонтиту у дорослих та дітей.

Методи видалення зубного каменю у клініці SKYDENT:

1.Ультразвуковий метод – один із найпростіших, ефективних та безпечних методів. Чищення зубного каменю ультразвуком – найзатребуваніша і актуальна стоматологічна процедура на сьогоднішній день.
snyate_zyb_otloz_skydent4

Щоб позбавитися такого захворювання, як зубний камінь, лікування потрібно проводити заздалегідь, не чекаючи появи симптомів – рекомендують фахівці SKYDENT.
У наші дні зняття зубного каменю ультразвуком проводиться з використанням особливого апарату – скейлера, який впливає на зубні відкладення, змушуючи їх, зруйнується і залишити поверхню зубної емалі. Руйнування вапняних утворень відбувається за рахунок спеціально підібраних коливань та вібрацій, які впливаючи на зубний камінь, руйнують його, змочування водою насадки скейлера дозволяє полегшити процедуру очищення та одночасно дезінфікувати навколишні тканини.
Видалення зубних відкладень ультразвуком, процедура, що не завдає неприємних відчуттів пацієнту. Лікування відбувається безконтактно, у найважчих і занедбаних випадках застосовують контактну методику – легкий дотик насадки приладу, якщо пацієнт при цьому страждає, процедуру чищення проводять під місцевим знеболенням.
Після видалення зубного каменю необхідно провести процедури, призначені для профілактики утворення зубного нальоту – шліфування та ремінералізація емалі. Шліфування дозволяє зробити поверхню зуба гладкою, щоб залишки їжі та мікроорганізми на ній не затримувалися. А ремінералізація – це зміцнення емалі зуба активним фтором.

snyate_zyb_otloz_skydent5

Переваги видалення зубного каменю ультразвуком:
• чудовий результат,
• атравматичність процедури – таке очищення відбувається безконтактним методом, що дозволяє не пошкодити здорову емаль,
• здатність очищати від зубного каменю всі важкодоступні місця порожнини рота.

2. Airflow – спосіб видалення зубного нальоту. Помилково вважати, що Airflow – один із способів відбілювання. На відміну від відбілювання Airflow тільки освітлює зуби, повертаючи їм природну білизну, при цьому емаль не піддається агресивному впливу. Оригінальність методу Airflow полягає в тому, що відбувається видалення над- та підясенних зубних відкладень (зубного каменю), пігментованих ділянок зуба, а також полірування зубів. Спеціальний порошок Airflow у поєднанні з водою та повітрям під тиском спрямовується на поверхню зуба, забезпечуючи очищаючий та поліруючий ефект.

snyate_zyb_otloz_skydent6
Із чого складається порошок Airflow?
Суміш (бікарбонат натрію + модифікований діоксид кремнію + різні добавки. Абсолютно нетоксичний порошок, нейтральний за кольором, хімічно стабільний, біологічно сумісний, а це так важливо для здоров’я пацієнта з різними фруктовими запахами або без запаху.
Частинки порошку дуже дрібні за розміром (менше 150 мікронів). Кожна мікрогранула має гладкі та закруглені краї, що запобігає пошкодженню емалі.
Завдяки вибраному поєднанню форми та розміру гранул забезпечується максимальна ефективність очищення зубів під час використання Airflow.
Ще дуже важливо, що порошок Airflow нейтралізує небезпечні кислоти, що виробляються над- і підясенними мікроорганізмами і заважає утворенню зубних відкладень.
snyate_zyb_otloz_skydent7
У клініці SKYDENT, де використовується найсучасніше обладнання, Ви зможете очистити наддесневі та піддесневі відкладення та видалити зубний камінь швидко, якісно, безболісно та недорого.
snyate_zyb_otloz_skydent8

Сподіваємося, ця інформація була корисною для Вас.