Вітаємо Вас у SKYDENT!

Цифрове рентген-дослідження (візіографія)

Безумовно, кожен з нас хоч раз робив знімок зуба, і знає, що отримання такого знімку відбувається завдяки проходженню через наш організм гамма-променів або так званих Y-променів. Завдяки цьому лікарі отримали нагоду побачити те, що раніше було приховано від прямого погляду. В даний час, технології зробили крок вперед, і крім звичайних знімків, лікарі можуть отримувати і цифрові зображення зубів прямо на комп’ютер. Все це стало можливим, з появою радіовізіографа.

Радіовізіографія – це сучасний метод діагностики стану зубів цифровою рентгенографічною апаратурою. Він дозволяє швидко отримати зображення зубів у збільшеному розмірі високої якості, що дозволяє уникнути можливих помилок при постановці діагнозу, підвищити інформативність дослідження, оцінити структуру зубів, величину та обсяг дефектів, виявити можливі місця запалення. Таким чином, можна дізнатися про стан дентину, що знаходиться під пломбою і продіагностувати вторинний карієс, різні травматичні зміни, а також успішно проконтролювати якість проведеного лікування. Основним плюсом даного методу діагностики вважатимуться те що, що радіовізіографія абсолютно безболісна і безпечна, отже, її можна використовувати у будь-яких ситуаціях. Сам собою візіограф шкоди може принести не більше, ніж цифрова камера або офісний сканер, оскільки він приймає на себе випромінювання.

viziografiya-_3

Звичний рентген-апарат випромінює безліч досить шкідливих для людського організму променів, на відміну радіовізіографа, промені якого потрапляють не так на плівку, але в датчик, що з безлічі детекторів. Внаслідок впливу випромінювання у кожному детекторі виникає певної величини заряд. Поступово опитуючи детектори, комп’ютер збирає інформацію по всій площі датчика і формує на екрані монітора зображення (для отримання знімка на плівці витримка становить 0.5-1,2 сек., а візіографа – 0.05-0.3 сек., тобто в 10 разів коротше, внаслідок чого променеве навантаження, одержуване пацієнтом при використанні візіографа, знижується до незначного мінімуму).

Головні переваги комп’ютерної радіовізіографії при використанні у стоматологічній практиці:

• Застосування радіовізіографа дозволяє відмовитись від фотолабораторного процесу. Радіовізіографічне зображення виникає на екрані монітора вже за кілька секунд після експонування.
• Мінімальне променеве навантаження на пацієнта (на 90–95% менше у порівнянні з традиційною плівковою рентгенографією). Детектори сучасного радіовізіографа приблизно в 20 разів більш чутливі до рентгенівських променів, ніж звичайна плівка.
• Перегляд цифрового знімка здійснюється на моніторі персонального комп’ютера, що забезпечує спільну роботу відразу кількох фахівців. Опції програми дозволяють прямо на екрані здійснювати вимірювання та планувати лікування з використанням графічного редактора.
• Діагностична апаратура досить мобільна, її розміщення у безпосередній близькості до стоматологічної установки створюють додатковий комфорт для пацієнта та лікаря.
• Зображення в первинному або перетвореному вигляді може зберігатися в пам’яті комп’ютера, що дозволяє створювати бази даних для всіх пацієнтів, порівнювати попередні дослідження, закладені в комп’ютер.
• Наявність цифрового зображення дозволяє тиражувати знімки у необмеженій кількості. Цифрова рентгенограма може бути відредагована для найкращого візуального сприйняття зображення.

viziografiya-_1

У клініці SKYDENT використовується саме візіограф, що робить прийом пацієнта зручнішим (пацієнту не потрібно нікуди йти, тому що апарат візіографа, це установка, яку можна пересувати) та абсолютно безпечним для здоров’я (випромінювання візіографа мінімальне).

У клініці SKYDENT наші фахівці використовують радіовізіографію як на етапі діагностики, так і під час контролю якості лікування. Цілком безпечна (випромінювання візіографа мінімальне) і зручна (пацієнту не потрібно нікуди йти, тому що апарат можна пересувати) для пацієнтів, вона дозволяє лікарям лікувати зуби з гарантованим результатом.